از سنگ زمرد و معادن آن چه می دانید؟

لعل سبز رضوان-زمرد

سنگ زمرد یکی از سنگ های قیمتی بسیار زیبا و درخشان است که معمولا  از این سنگ خوش رنگ و زیبا در بسیاری از سرویس‌های جواهرات و زیور آلات همچون: سرویس کامل زیورآلات، انگشترهای زنانه و مردانه، گردنبند، گوشواره، دستبند و سایر موارد استفاده می‌شود.

کشور‌های تولید کننده زمرد در جهان بسیار محدود هستند و معادن زمرد جهان که سنگ زمرد اصل و طبیعی تولید می‌کنند بسیار محدود و کم می‌باشند.

مهمترین معادن زمرد جهان را می‌توان معادن افغانستان، معادن زمرد کلمبیا ذکر کرد. در ادامه این مقاله از سایت لعل سبز رضوان با سنگ زمرد و کشورهای تولید کننده آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

 زمرد به چه معنا می‌باشد؟

 

لعل سبز رضوان-سنگ زمرد

 

زمرد به معنای سبز می‌باشد و گرفته شده از برخی نام‌ها و واژه‌های یونانی می‌باشد. عده‌ای هم هستند که نام زمرد را نشات گرفته از زبان عربی و زبان فارسی می‌دانند. قبل از اکتشاف مهمترین معادن زمرد جهان در زمان‌های قدیم تمام شیشه‌ها و بلورهایی که دارای رنگ سبز بودند به نام زمرد شناخته و خوانده می‌شدند. زمرد، سنگ بسیار پر خواصی است و همراه داشتن سنگ زمرد بسیار اثربخش است و قدرت حضور در سخنرانی‌ها را بالا می‌برد. برای حل و فصل پرونده‌های قضایی بسیار به افراد کمک می رساند و در اعطای آرامش و تسلی خاطر بسیار اثربخش است و اثرات مثبتی از خود به جا می‌گذارد.

 

سنگ زمرد را چطور تراش می دهند؟

مهمترین معادن زمرد جهان برای تراش سنگ زمرد هیچ محدودیتی در نظر نگرفته‌اند. برای سنگ‌های گران‌بها و قیمتی از طرح‌های مختلفی برای تراش سنگ زمرد استفاده می‌شود  از جمله این اشکال: شکل مربعی، مرواریدی، گردی و بیضی شکل و طرح الماس و… است.

 

خواص زمرد در چاکرا درمانی

زمرد در چاکرا درمانی نیز بسیار کاربرد دارد. برای تحت تاثیر قرار دادن قلب که همان چاکرای چهارم است، از سنگ زمرد بسیار استفاده می‌شود. خواص زمرد بر چاکرای چهارم شامل: بخشش، دلسوزی، اعتماد، گشودن قلب به محبت و عشق و… است. سنگ زمرد از پاک‌ترین و خالص‌ترین سنگ‌ها برای تقویت و انرژی دادن به قلب است. برای گردش خون نیز این سنگ فوق العاده توصیه می‌شود.

 

مشخصات سنگ زمرد چیست؟

 

لعل سبز رضوان-خواص زمرد

اصلی‌ترین مشخصات و ویژگی‌های سنگ زمرد تولید شده توسط مهمترین معادن زمرد جهان را می‌توان به رنگ، وزن و شفافیت، درخشندگی آن اشاره کرد.
رنگ: این سنگ پررنگ و سر زنده‌تر و غیر مات است.
وزن: این سنگ غالبا دارای اندازه‌های بسیار کوچکی است و اگر وزن آن بیشتر از ۵۰ قیراط باشد، ارزش این سنگ با ارزش الماس یا قیراط یکی است. وزن این گوهر زیبا در تعیین ارزش آن فوق‌العاده مرتبط است.
شفافیت: این سنگ بی‌عیب و نقص و بسیار شفاف است. ناپاکی در سنگ زمرد شبیه شاخه‌های درخت و یا خزه است. بیشترین آمار ناپاکی‌ها در سنگ زمرد با ابعاد بزرگ‌تر یافت می‌شوند. بیشتر سنگ‌هایی که درشت هستند ناپاکی و معایب آنها به صورت ترک می‌باشد و یا دارای جلوه‌های ابری شکل هستند..
درخشندگی سنگ زمرد: هر چقدر که تراش این سنگ زیبا‌تر و تیزتر باشد، درخشندگی این گوهر بیشتر خواهد بود. نوع تراش و درخشندگی این گوهر گران‌بها در تعیین قیمت و ارزش آن نیز بسیار اثرگذار است.

 

کیفیت سنگ زمرد

سنگ زمرد در مقابل مواد‌های مختلف مقاومت خاصی دارد. این گوهر خوشرنگ در مقابل اسید کیفیت خود را از دست نمی‌دهد و در صورتی که با آب گرم و صابون شسته شود هیچ مشکلی در این سنگ گران‌بها ایجاد نخواهد شد. اما این سنگ در برابر حرارت بالا قابلیت ترک خوردن و شکنندگی را دارد و اگر یک شی سنگین و یا سنگ بر روی آن بیافتد، می‌شکند و  خرد می‌شود.همچنین در برابر نور طبیعی و نور مصنوعی و حتی در برابر حرارت زیبایی رنگ خود را از دست نمی‌دهد.

 

فواید و خواص زمرد چیست؟

مهمترین معادن زمرد جهان، این سنگ‌های طبیعی را با خواص بیشمار با بهترین تراش‌ها روانه وارد بازار می‌کنند.

. آرامش‌بخش و انرژی‌بخش است.
. از ابتلا افراد به بیماری صرع پیش‌گیری می‌کند.
. سبب تقویت معده و سیستم گوارشی بدن افراد می شود.
. از خونریزی داخلی و اسهال خونی به شدت پیش‌گیری می‌کند.
. سنگ عشق و خیال و شادی است.

 

 بزرگ ترین کشور تولید کننده زمرد در جهان

همانطور که در بالا اشاره شد کشورهای دارای معادن زمرد افغانستان و  کلمبیا  هستند که در صدر جدول کشورهای تولید کننده زمرد اصل،  کشور کلمبیا واقع شده است.سایر کشورها  هندوستان، پاکستان و روسیه هستند که در تولید سنگ زمرد مرغوب نیز شناخته شده‌اند، اما مرغوب‌ترین سنگ زمرد توسط کلمبیا تولید می‌شود.کلمبیا در آمریکای جنوبی واقع شده است و سنگ زمرد زیبای این کشور در تمام جهان معروف است که بهترین و زیباترین و طبیعی‌ترین نوع سنگ زمرد جهان به حساب می‌آید.

زمرد، یکی از گران‌بهاترین نوع سنگ‌های جهان است که نمادهای بسیار خوب و زیبایی دارد و در اکثر ادیان سنگ زمرد بسیار محبوب واقع شده است. پس از  کلمبیا،  افغانستان و کشور زامبیا مهمترین کشورهای صنعت طلاسازی و جواهرسازی سنگ زمرد هستند.مهمترین معادن زمرد جهان در کلمبیا است که معادن موزو و شیوور می‌باشند.

 

تفاوت زمرد با بریل سبز

 

تشخیص زمرد اصل-لعل سبز رضوان

 

زمرد تشکیل شده از وانادیوم و کرومیوم است و هرچقدر که رنگ آهن در زمرد بیشتر شود رنگ زمرد به آبی خواهد رسید. بریل سبز از درجه غلظت پایین تری برخوردار است و رنگ آن تیره‌تر و تاریک‌تر می‌باشد. زمرد سبز رنگ سبز بسیار درخشان و زیبا و سبز متمایل به آبی دارد.

 

نحوه تشخیص زمرد سبز طبیعی از زمرد بدل

می توان تفاوت زمرد طبیعی از زمرد بدل را با عبور نور و انعکاس اشعه ماوراء بنفش در کریستال‌های غیرطبیعی تشخیص داد. زمرد طبیعی در مقابل درخشش فلورسنت هیچ نوع بازتابی از خود نشان نمی‌دهد، در صورتی که سنگ زمرد غیراصل و مصنوعی در هنگام قرارگیری در این موقعیت رنگ قرمز ماتی از خود نشان می‌دهد. تشخیص زمرد طبیعی از غیرطبیعی به تخصص بسیار بالایی نیاز دارد و باید از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک گرفت.

کارشناسان ما در گالری لعل سبز رضوان همراه مشاوره رایگان در محیطی مطمئن و امن خدمات خرید و فروش سنگ های قیمتی را ارائه می دهند.

 

قیمت سنگ زمرد

سنگ زمرد امروزه به درجه‌های کیفیتی مختلف تولید و روانه بازار می شود. عده‌ای از تولید کنندگان هستند که سنگ زمرد را با کیفیت پایین‌تری تولید می‌کنند و به تبعیت از کیفیت پایین این سنگ‌ها، سنگ زمرد سبز را با قیمت پایینی نیز در اختیار مشتری‌های خود قرار می‌دهند.
سنگ زمرد طبیعی، سنگ بسیار گران‌بهایی است و قیمت و ارزش اقتصادی این سنگ نیز بسیار بالا است. مهمترین معادن سنگ زمرد جهان این سنگ مرغوب را با روش‌های مختلف استخراج می‌کنند و با هزینه‌های نسبتا بالایی در اختیار مشتری‌های خود قرار می‌دهند. قیمت سنگ زمرد نسبت به خواص بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار مناسب است.

 

مرکز خرید و فروش سنگ های قیمتی

ایران یکی از کشورهای پر طرفدار سنگ زمرد است که اقدام به واردات این سنگ‌های گران‌بها می‌کند و غالبا از این سنگ‌های قیمتی و بسیار زیبا، زیباترین نوع سرویس‌های زیورآلات را تولید و به فروش می‌رساند.این سنگ از کشورهای تولید کننده زمرد طبیعی به ایران ارسال می‌شود

گالری لعل سبز رضوان زیباترین و مرغوب‌ترین نوع سنگ زمرد درجه یک و طبیعی را در اختیار مشتری‌های خود قرار می‌دهد. برای خرید و فروش سنگ های قیمتی و تشخیص  سنگ زمرد اصلی می توانید از طریق شماره های تماس قرارداده شده در سایت گالری لعل سبز رضوان بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید