انواع سنگ قیمتی سبز رنگ

انواع سنگ سبز قیمتی-لعل سبز رضوان

در کنار وسایل زینتی و زیورآلاتی که افراد استفاده می‌کنند، سنگ قیمتی بسیار محبوب و مورد پسند افراد است و افراد ترجیح می‌دهند، در طراحی یا خرید زیورآلات خود، از انواع سنگ استفاده کنند. امروزه سنگ‌های زینتی و قیمتی علاوه بر زیبایی که به زیورآلات و دیگر اجناس و کالاهای با ارزش می‌بخشد، دارای خاصیت درمانی نیز بوده و همین امر باعث شده تا افراد نسبت به انتخاب این نوع سنگ‌ها، ترغیب، تشویق، مصمم‌ و مجذوب شوند. در این میان سنگ قیمتی سبز رنگ از محبوبیت بالایی در بین افراد با سنین و سلیقه‌های متفاوت برخوردار است که در این مقاله اطلاعات جامع‌تری از این نوع سنگ نظیر سنگ قیمتی سبز رنگ، خواص سنگ سبز، سنگ‌های زینتی سبز رنگ و رابطه رنگ با خواص درمانی سنگ سبز و غیره در اختیارتان قرار خواهیم داد. در ابتدا از نماد و روانشناسی رنگ سبز شروع می‌کنیم.

 

نماد و روانشناسی رنگ سبز

شاید بد نباشد در ابتدای کار با روانشناسی رنگ سبز نیز آشنا شوید تا از این به بعد انتخاب بهتری در زمینه خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در سراسر ایران داشته باشید. برای رنگ سبز، نمادهای متفاوتی تعریف شده که یکی از مهم‌ترین نمادهای آن، بهبودی و شفای بدن است، به عبارتی دیگر زمانی که در محیط و پیرامون سبز و طبیعت قرار می‌گیریم احساس سرزندگی و شادابی به ما دست می‌دهد و از بودن در طبیعت لذت می‌بریم چرا که سرشار از انرژی مثبت است و این حس زمانی که لباسی سبز رنگ به تن داریم و یا وسیله ای سبز رنگ نیز با خود حمل می‌کنیم تکرار می‌شود، دقیقاً آنچه که بدن ما به آن نیاز دارد. تعادل، آرامش، سرزندگی و حیات ویژگی‌های بی نظیری است که رنگ سبز و از جمله سنگ قیمتی سبز رنگ با خود به همراه دارد. همین موضوع باعث می‌شود دست اندرکاران خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در سراسر ایران با دیدی تخصصی ‎تر حرفه خود را دنبال کنند و متقاضیان و مشتریان را از مزایای این نوع سنگ‌ها آگاه کنند.

انواع سنگ های قیمتی سبز را بشناسید

علی‌رغم وجود شباهت‌ها و همسانی بین سنگ‌های قیمتی سبز رنگ، تفاوت‌های زیادی نیز بین آن‌ها وجود دارد. برای مثال در دسته انواع سنگ قیمتی سبز رنگ، سنگ‌های با ارزش و متفاوتی چون عقیق سبز، یشم، زمرد، مالاکیت، زبرجد، دیوپساید و تسواریت وجود دارد که در ادامه به ویژگی، خصوصیت و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سنگ عقیق سبز

اگر با سنگ زینتی سبز رنگی مواجه شدید که در برابر تابش نور خورشید، تغییر رنگ داد باید بدانید که در دسته سنگ عقیق سبز قرار دارد. با توجه به خاص و ممتاز بودن این نوع سنگ، اغلب در مواردی نظیر نگین‌های با ارزش و گران قیمت، کاربرد دارد. ماده معدنی هیدروکسید نیکل در تشکیل رنگ کریستالی آن نقش دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در زبان یونانی به این سنگ تره فرنگی گفته می‌شود و جالب‌تر اینکه این سنگ از خانواده کوارتز سرچشمه می‌گیرد. نکته جالب دیگری که در مورد این سنگ وجود دارد این است که به شکل گره‎های سبز رنگ و برآمدگی در مرکز به وجود می‌آید. اگر بخواهیم به تاریخچه خرید و فروش انواع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و به ویژه این سنگ قیمتی سبز رنگ هم اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم که در قرن چهاردهم میلادی برای اولین بار در شمال کشور لهستان و در ناحیه سیلسیا کشف شد و پس از آن در ایالت کوئینزلند در کشور استرالیا و همچنین در ایالت‌های کالیفورنیا، آریزونا و اورگان نیز کشف و استخراج شد. تاثیری که بر کاهش استرس، کاهش سردرد و میگرن، تقویت استخوان‌ها، تقویت بینایی چشم و افزایش آرامش افراد دارد، باعث محبوبیت دو چندان عقیق سبز شده و همچنین برای افزایش رزق و روزی زندگی و اشتغال نیز بسیار توصیه شده است.

سنگ یشم

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید ساختار تشکیل دهنده این نوع سنگ سبز رنگ زینتی، دو ماده معدنی به نام‌های جیدیت و نفریت است. برخلاف تصور عموم که وجود منابع این سنگ را در چین می‌دانند، این نوع سنگ در دیگر نقاط جهان نیز به چشم می‌خورد. سنگ یشم از نظر درجه ارزش، دارای ارزش بالایی بوده و بسیار اعلاء و زیبا است و در انواع زیورآلاتی مانند انگشتر، گوشواره، پلاک، دستبند، تاج، کمربند و غیره کاربرد دارد. البته نمونه‌های تقلبی نیز به فروش می‌رسد که لازم است در هنگام خرید و فروش به نکات اساسی توجه داشته باشید تا به اشتباه خرید نکنید. فروشگاه جواهرات لعل سبز رضوان آمادگی ارائه هر نوع مشاوره خرید و فروش سنگ‌های قیمتی را به متقاضیان عزیز دارد.
در حال حاضر خرید و فروش انواع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی روی بورس است و در این میان با توجه به خوش یمن بودن سنگ یشم، از آن برای دفع انرژی منفی در خانه یا محیط کار استفاده می‌شود؛ همچنین برای رفع اضطراب و افزایش و تقویت حافظه هم بسیار مفید و نتیجه‌بخش بوده و استفاده از آن توصیه شده است.

سنگ زمرد

زمرد از جمله سنگ‌های با ارزش و پرطرفدار در بین مردم جهان و به ویژه ایرانیان است. با توجه به کمیاب و نادر بودن آن، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و مردم ایران نیز از این موضوع مستثنی نبودند و از دیرباز علاقه مندی خود را نسبت به این سنگ زیبا نشان داده‌اند. بریل ماده‌ای است که سنگ زمرد به وسیله آن تولید می‌شود که البته استخراج آن شامل تمام نقاط دنیا نمی‌شود و تنها پنج کشور برزیل،کلمبیا، زیمباوه، کارولیانی شمالی و زامبیا در امکان استخراج زمرد را دارند. از دیگر مواردی که باعث محبوبیت زمرد شده، خواص درمانی آن است از جمله: رفع بیماری‌های گوارشی، خونریزی‌های داخلی و مشکلات عصبی که خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در تهران نیز به همین دلیل به اوج خود رسیده و سنگ زمرد نیز جزء پر فروش‌ترین سنگ‌ها محسوب می‌شود.

سنگ مالاکیت

اگر تنوع طلب هستید و به دنبال طیف گسترده‌ای از رنگ‌های سبز می‌گردید، بدون شک از بین انواع سنگ‌های قیمتی سبز رنگ، با وجود مالاکیت، دست خالی بیرون نمی‌روید چرا که مالاکیت دارای گستره رنگ بالایی است و این امکان را به سلیقه‌های متفاوت می‌دهد تا رنگ سبز دلخواه و مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر تاکنون سنجاق سینه‌های سبز رنگ شما را مجذوب خود کرده، باید بدانید که از سنگ مالاکیت درست شده‌اند. با توجه به اینکه مقاومت و سختی مالاکیت پایین است، در هنگام استفاده از انگشتر، دستبند، پلاک و سایر زیورآلاتی که در آن مالاکیت به کار رفته باید نهایت دقت را به خرج دهید تا صدمه نبیند.

سنگ زبرجد

این نوع سنگ به داشتن خاصیت درمانی مشهور است که مهم‌ترین آن، افزایش رزق و روزی بسیار است. از دیگر خواص درمانی زبرجد رفع یبوست، رفع مشکلات کبدی و از بین برنده سموم کبد بوده و همچنین به بیماران افسرده برای رفع افسردگی استفاده از آن بسیار توصیه شده است تا شادابی روحی و روانی خود را بازیابند. علاوه بر آن چنانچه مشکل جوش، آکنه و آبله هم دارید، مراکز معتبر خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در تهران استفاده از این سنگ به شما پیشنهاد می‌کنند.

سنگ دیوپساید

این سنگ نیز بی شباهت با زمرد نیست و البته کمی شکننده تر است و مقاومت کمتری دارد و اغلب از سنگ دیوپساید در کارهای سبک مانند گیره، سنجاق، آویز و مشابه آن استفاده می‌شود. اما ناگفته نماند که قیمت مناسب آن و همچنین کاربرد خاصی که دارد به منحصر بودن این سنگ قیمتی سبز رنگ کمک شایانی می‌کند و بر محبوبیت آن می‌افزاید.

سنگ تسواریت

تسواریت در مقایسه با زمرد از نرمی بیشتری برخوردار است اما به لحاظ قیمتی ارزان‌تر بوده و می‌تواند جایگزین مناسبی از نظر زیبایی و کیفیت و تنوع، برای زمرد باشد. از این سنگ با نام گارنت سبز هم یاد می‌شود. این سنگ هم در انواع زیورآلات و ابزار جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در هنگام خرید انواع سنگ قیمتی سبز رنگ، نکات اساسی را در نظر بگیرید چرا که از نظر ظاهری سنگ اصلی و تقلبی، شباهت زیادی با هم دارند و این باعث می‌شود که در ازای پرداخت مبلغ زیاد، سنگ تقلبی را خریداری کنید به همین دلیل لازم است از طریق فروشگاه‌ها و مراکز معتبری که در زمینه خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در سراسر ایران فعالیت می‌کنند، سفارش خود را به ثبت برسانید.

چگونه سنگ قیمتی سبز رنگ را خرید کنیم؟

برای خرید انواع سنگ قیمتی راه‌های متفاوتی وجود دارد اما امروزه به دلیل وجود شبکه‌های مجازی و گسترش شبکه‎های فروش، امکان خرید نامطمئن و جنس تقلبی نیز دو چندان شده است پس توصیه می‌شود در وهله اول به مراکز مطمئن مراجعه کنید. برای مشاهده، دریافت مشاوره و جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش انواع سنگ‌های قیمتی و از جمله سنگ قیمتی سبز رنگ می‌توانید به سایت فروشگاه سنگ‌های زینتی لعل سبز رضوان مراجعه کنید. تیم حرفه ای این مجموعه با ارائه مشاوره خرید و فروش سنگ‌های قیمتی شما را در انتخاب بهتر و خرید مطمئن و ارزان راهنمایی می‌کنند. این فروشگاه با دارا بودن کادری مجرب و متخصص و رزومه ای قوی، همراه مشتریان است و رضایت مشتریان در این بین به اعتبار این تیم می‌افزاید.