خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه

خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه-لعل سبز رضوان

در میان کشورهای خاورمیانه از جمله اردن، امارات متحده عربی، بحرین، ترکیه، فلسطین، عراق، سوریه، عمان، قطر، مصر، فلسطین، یمن، عربستان، کویت و ایران، بهترین سنگ‌های قیمتی از معادن کشور ایران استخراج می‌شوند که نه تنها در خاورمیانه بلکه در دنیا شناخته شده هستند و طرفدار دارند. خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه شما را با سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه بیشتر آشنا خواهیم کرد. سایت لعل سبز رضوان از بزرگ‏ترین مجموعه ‏های فروش انواع سنگ‏های قیمتی، بهترین سنگ‏ها را برای فروش در اختیار دارد.

 

بهترین سنگ های قیمتی خاورمیانه

 

1.سنگ قیمتی زولتانیت ترکیه

زولتانیت-لعل سبز رضوان

سنگ قیمتی زولتانیت ترکیه، از سنگ‌های قیمتی و کمیابی است که اخیراً کشف شده است. اهمیت و مزیت سنگ قیمتی زولتانیت این است که فقط در کشور ترکیه این سنگ قابل استخراج است. به دلیل خواص تغییر رنگ، در بین کسانی که علاقمند به خرید سنگ‌های قیمتی هستند، به عنوان یکی از سنگ‌های محبوب شناخته می‌شود.

می‌توان گفت این سنگ ده برابر کمیاب‌تر از الماس است. رنگ این سنگ که زرد مایل به سبز است، در مقابل نور می‌تواند به رنگ صورتی مایل به قرمز تبدیل شود، حتی گاهی ممکن است در آن طیف رنگی بنفش را نیز مشاهده کرد.

وجود این سنگ سبب جلب توجه تجار شده و بازار خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه را رونق داده است.

 

2.سنگ قیمتی عقیق یمن

عقیق یمنی-لعل سبز رضوان

سنگ قیمتی عقیق یمن از جمله سنگ‌های مرغوب و باکیفیت دنیا محسوب می‌شود و به دلیل خواص معنوی بسیار شهرت دارد. این سنگ با ارزش در رنگ‌های متنوعی قابل خریداری است. می‌توانید رنگ‌های سرخ، اناری، نارنجی، عسلی، سیاه، زرد و سایر رنگ‌ها را انتخاب کنید.

 

3.سنگ‌های قیمتی فیروزه، عقیق، یاقوت، زمرد و مروارید ایران

 

از جمله سنگ‌های قیمتی که از معادن ایران استخراج می‌شود  و سبب رونق خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه  شده اند می‌توان به سنگ فیروزه، سنگ عقیق، سنگ یاقوت، سنگ زمرد و مروارید اشاره کرد. سنگ فیروزه ایرانی با تناژ رنگ بسیار خاص و منحصر به فرد توانسته نظر بسیاری از خریداران را در سطح خاورمیانه به خود جلب کند.

سنگ عقیق ایرانی نیز با رنگ زیبای قرمز، در برخی از موارد در رنگ زرد و نارنجی نیز استخراج می‌شود. این سنگ زیبا به دلیل خواص معنوی که دارد توانسته در میان سایر سنگ‌های قیمتی یکی از اولین انتخاب‌ها برای خرید باشد. بهترین سنگ عقیق ایرانی شرف الشمس است که با رنگ زرد می‌توانید آن را خریداری کنید.

سنگ های قیمتی ایران-لعل سبز رضوان

یاقوت ایران با آخال کمتر و شفافیت بالا در میان رقبای خود توانسته در رتبه اول قرار بگیرد. یاقوت سرخ ایران برای ساخت بسیاری از جواهرات به کار گرفته می‌شود.

سنگ زمرد ایران جزو سنگ‌های گران قیمت و با کیفیت به شمار می‌آید و با وجود رنگ سبز یکی از سنگ‌های با ارزش ایرانی شناخته شده است.

مروارید ایرانی نیز به دلیل درخشندگی بالا، گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است. در بسیاری از حراجی‌ها و مزایده‌ها مرواریدهای ایران به بالاترین قیمت‌ها فروخته می‌شوند.

بدین ترتیب می‌توان گفت در میان کشورهای خاورمیانه بهترین و بیشترین سنگ‌های قیمتی از معادن کشور ایران استخراج می‌شوند. این موضوع کمک کرده است تا ایران جزو کشورهای صادر کننده سنگ‌های قیمتی به کشورهای خاورمیانه باشد. با مراجعه به سایت لعل سبز رضوان، بهترین سنگ‏های قیمتی ایرانی را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

 

 

اهمیت سنگ قیمتی ایران در خاورمیانه

 

خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه و جهان می‌تواند به صورت خام یا تراش خورده باشد. معمولاً سنگ‌های تراش خورده نسبت به سنگ‌های خام فروش بهتری دارند. اما آنچه باعث شده است که سنگ‌های قیمتی ایرانی در کشورهای خاورمیانه طرفدار داشته باشد، نوع کیفیت و تراش‌های متفاوتی است که بر روی سنگ‌های قیمتی ایجاد می‌شود. کسانی که تراش سنگ‌ها را در ایران انجام می‌دهند جزو ماهرترین و باتجربه‌ترین تراشکاران دنیا هستند.

از دیگر عواملی که باعث شده است سنگ‏های قیمتی ایران از جمله عقیق و فیروزه، در منطقه خاورمیانه مورد استقبال سایر کشورها قرار گیرد، وجود کشورهای مسلمان هستند. به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران و قرار گرفتن در کنار کشورهای مسلمان و خاصیت معنوی این دو سنگ با ارزش، کشورهای زیادی خواهان انجام معامله سنگ قیمتی با ایران هستند.

ظرفیت بالقوه ایران، برای سایر کشورهای خاورمیانه و اروپا، تعجب برانگیز است. 4 میلیارد تن ذخایر سنگ‏های قیمتی، در 14 استان، در بیش از 200 منطقه، با بیش از 250 نوع سنگ، یک رکورد بی سابقه محسوب می‏شود.

خریداران سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه

 

معمولاً خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه در بین سه گروه از افراد انجام می‌شود.

گروه اول کلکسیونرها هستند که برای تکمیل کلکسیون خود اقدام به خرید و فروش انواع سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه می‌کنند.

گروه دوم جواهرسازان هستند، کسانی که برای ساخت انواع جواهر به سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی نیاز دارند. آن‌ها برای به دست آوردن بهترین سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه، در بسیاری از مزایده‌ها شرکت و بهترین سنگ‌ها را خریداری و در انواع جواهرات به کار می‌برند.

گروه دیگری که در خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه فعالیت می‌کنند، افرادی هستند که با خرید و فروش این سنگ‌ها و وارد کردن آن‌ها به کشور، به صورت خام یا تراش خورده آنها را به فروش می‌رسانند.

تقریباً تمامی کشورهای خاورمیانه خواهان سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ایرانی هستند. کشورهای عمان و بحرین جزوه مهمترین واردکنندگان سنگ‌های عقیق و فیروزه ایرانی هستند. همچنین کشورهای ترکیه و دبی نیز از دیگر کشورهای مهم خاورمیانه جهت واردات سنگ‌های قیمتی ایرانی به شمار می‎آیند.

 

نکات مهم هنگام خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه

 

خرید سنگ های قیمتی-لعل سبز رضوان

 

برای خرید و فروش سنگ‌های قیمتی معمولا سه فاکتور مهم را مورد ارزیابی قرار می‌دهند:

  • رنگ سنگ: سنگ قیمتی که برای فروش در نظر گرفته شده است، دارای یک رنگ خاص است. اگر سنگ با رنگ خاص آن شناخته شده است، سنگ واقعی باید از یک رنگ خاص پیروی کند به این معنا که هرچه رنگ سنگ به رنگ تایید شده آن نزدیک‌تر باشد، ارزشمندتر خواهد بود.
  • شفافیت سنگ: از دیگر ویژگی‌های مهم سنگ‎های قیمتی، شفافیت است که به ارزش آن می‌افزاید.
  • وزن سنگ: از نظر وزن هر چه سنگ بزرگتر باشد، طرفداران بیشتری خواهد داشت.

خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه با دقت بالا انجام می‌شود. در بسیاری از مواقع برای ارزیابی دقیق‌تر سنگ‌ها از نظر رنگ و وضوح، در آزمایشگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

نمایشگاه های خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه 

 

در کشورهای مختلف خاورمیانه از جمله ترکیه، عربستان و امارات متحده عربی، هرساله انواع نمایشگاه‌های بین المللی جواهرات و سنگ‌های قیمتی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه‌ها بسیاری از سنگ‎های قیمتی و نیمه قیمتی تمام کشورها از جمله ایران در معرض دید و فروش قرار می‌گیرد.

در سال‌های اخیر کشور ایران توانسته است با تبلیغات گسترده نقش مهمی در بازارهای جهانی داشته باشد. کشور ایران به دلیل این که از معادن سنگ‌ قیمتی بسیاری برخوردار است، می‌تواند انواع سنگ‌ها را با کیفیت بالا صادر کند. ایران از نظر تعداد معادن و کیفیت سنگ قیمتی توانسته جزو ۱۰ کشور برتر دنیا باشد. این عامل مهم منجر به صادرات بیشتر سنگ قیمتی نه تنها به خاورمیانه بلکه بسیاری از کشورهای دنیا شده است.

خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در ایران

 

همانطور که اشاره شد بیشتر سنگ‌های قیمتی خاورمیانه، در معادن کشور ایران استخراج می‌شوند. از این رو تاجران، جواهر فروشان، کلکسیونرهای خارجی و بسیاری از افراد دیگر که خواهان خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه هستند، به شهرهای ایران سفر می کنند.

برای خرید مروارید می‌توانند به شهرهای جنوبی، برای خرید زمرد به شهر کرمان، برای خرید سنگ یاقوت به شهر همدان، برای خرید عقیق و فیروزه به استان خراسان مراجعه کنند.

همچنین کسانی که استخراج سنگ قیمتی را انجام می‌دهند می‌توانند سنگ‌ها را به کشورهای خاورمیانه و سایر کشورهای دنیا صادر کنند یا با شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خاورمیانه، اروپا و سایر نقاط دنیا، علاوه بر اینکه سایر کشورها را با سنگ‌های قیمتی ایران آشنا می‌کنند، می‌توانند سنگ‌ها را با قیمت‌های بسیار بالایی به فروش برسانند، تا سهم صادرات ایران از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی افزایش پیدا کند.

 

قیمت سنگ های قیمتی

خرید سنگ های قیمتی در خاورمیانه-لعل سبز رضوان

 

برای هیچ سنگی، سنگ‌های ایرانی یا خارجی، نمی‌توان قیمت واحدی را در نظر گرفت. چرا که قیمت‌گذاری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اندازه سنگ، رنگ یکدست، تراش‌های صنعتی یا دستی، کمیاب بودن سنگ، محل استخراج آن و خواص معنوی که سنگ قیمتی دارد، از جمله فاکتورهایی هستند که به طور قابل توجهی در قیمت سنگ‌ها تاثیر گذار هستند.

کلکسیونرها، جواهر فروشان و کسانی که به طور حرفه‌ای خرید و فروش سنگ‌های زینتی و قیمتی را انجام می‌دهند، به کوچک‌ترین فاکتورها توجه ویژه دارند تا یک معامله سودآور انجام دهند.

قطعاً خریداران سنگ‌های قیمتی به دنبال ایمنی سرمایه‌گذاری خود هستند. آن‌ها آگاهانه و با احتیاط انواع سنگ‌های قیمتی را با قیمت‌های مناسب خریداری می‌کنند. به طوری که بتوانند یک حاشیه سود خوبی نیز به دست آورند. بنابراین می‌توان گفت از آنجا که خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه بسیار حساس است، تنها افرادی می‌توانند یک معامله پرسود داشته باشند که در این زمینه تبحر و تجربه کافی داشته باشند.

 

سخن پایانی

اگر از تاجران خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در خاورمیانه هستید، می‌توانید به گالری لعل سبز رضوان مراجعه کنید. این مجموعه بزرگ با فعالیت گسترده در زمینه خرید و فروش انواع سنگ‌های قیمتی، کمیاب‌ترین سنگ‌های ایرانی و خارجی را با کیفیت درجه یک و قیمت‌های مناسب به فروش می‌رساند.حتی شما برای مشاوره رایگان و کارشناسی گوهرهای با ارزش خود از سرتاسر ایران و سایر کشورها، می‌توانید به سایت لعل سبز رضوان مراجعه و با کارشناسان گالری در ارتباط باشید.