سنگ‌های ماه تولد و خواص آن‌ها

سنگ ماه تولد-لعل سبز رضوان

ماه تولد شما با یک نوع سنگ خاص مرتبط است. سنگ‌های ماه تولد مجموعه‌‌ای از سنگ‌های قیمتی هستند که هر کدام معنای متفاوتی را ارائه می‌دهند و نماد یک چیز متفاوت هستند. هر سنگ تولد، تاریخچه‌‌ای جذاب دارد و همچنان سلامت و تندرستی را برای کسانی که از آنها استفاده می‌کنند، به ارمغان می‌آورد. اگر به دنبال پاسخ، سنگ ماه تولد من چیست؟ هستید، در این مقاله به سوال شما پاسخ داده‌‌ایم تا بتوانید به سرعت گوهر منحصر به فرد خود را پیدا کنید. حتی می‌توانید برای تولد عزیزان خود به این لیست مراجعه و هدیه‌‌ای خاص برای آنها تهیه کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از ماه‌ها ممکن است بیش از یک سنگ مرتبط داشته باشند.

معرفی سنگ‌های ماه تولد

 

معمولا سنگ‌های ماه تولد برای ارتقای سلامت و تندرستی متولدین ماه‌ها، شهرت دارند. توجه داشته باشید رنگ سنگ‌های تولد به ویژگی‌ها و قیمت آنها می‌افزاید. ماه تولد خود را در زیر بیابید و در مورد خواص سنگ منحصر به فرد ماه خود، بیشتر بدانید.

فروردین – آوریل: الماس
اردیبهشت – مه: زمرد
خرداد – ژوئن: الکساندریت-مروارید-سنگ ماه
تیر – جولای: یاقوت سرخ
مرداد – آگوست: پریدوت
شهریور – سپتامبر: یاقوت کبود
مهر – اکتبر: عقیق-اوپال-ترومالین
آبان – نوامبر: توپاز-سنگ خون
آذر – دسامبر: تانزانیت-فیروزه-زیرکونیا
دی – ژانویه: گارنت
بهمن – فوریه: آمیتیست
اسفند – مارس: آکوامارین

 

فروردین ماه با سنگ الماس

 

سنگ فروردین ماه-لعل سبز

سنگ تولد فروردین

 

الماس سنگ فروردین ماه، به عنوان نماد عشق ابدی شناخته می‌شود. حتی زمانی تصور می‌شد که این سنگ شجاعت را برای صاحبش به ارمغان می‌آورد و باعث افزایش تعادل و تقویت اراده می‌شود. الماس از یونان باستان نماد عشق بوده است و گفته می‌شود که انرژی مثبت را افزایش می‌دهد. الماس سرگیجه را درمان می‌کند و توانایی سم زدایی بدن و درمان آلرژی را دارد. همچنین تاثیر مثبت بر کبد و کلیه دارد.
به طور کلی، الماس‌هایی با رنگ‌های زیباتر با ارزش‌تر هستند. الماس بسیار سخت و محکم است و هنگام استفاده یا جابجایی نیازی به مراقبت خاصی ندارد. با این حال یک الماس ممکن است به الماس دیگر آسیب برساند، بنابراین مانند همه سنگ‌های قیمتی، باید جداگانه نگهداری شود.

 

اردیبهشت ماه با سنگ زمرد

سنگ اردیبهشت-لعل سبز رضوان

سنگ تولد اردیبهشت

سنگ‌های ماه تولد،اردیبهشت، زمرد، یکی از سنگ‌های قیمتی می باشد. این گوهر خوشرنگ نشان دهنده خرد و رشد و در عین حال ارتقای سلامت، وفاداری، باروری و ثروت است. همچنین گفته می‌شود که زمردها دارای خواص جادویی هستند و از بیماری جلوگیری می‌کنند. افزایش تمرکز و پاک کردن افکار منفی از جمله خواص این سنگ است. همچنین برای درمان تیروئید، فشار خون، پارکینسون و کنترل تب موثر است.
زمرد نیاز به مراقبت ویژه در تمیز کردن و جابجایی دارد. فقط از آب صابون برای تمیز کردن زمرد استفاده و هرگز از پاک کننده اولتراسونیک استفاده نکنید. مخصوصا مراقب باشید که زمردها را دور از سایر جواهرات نگهداری کنید.

 

خرداد ماه با مروارید

سنگ خردادماه-لعل سبز رضوان

سنگ های تولد خردادماه

 

تولد خردادی‌ها با مرواریدها که نماد فروتنی و پاکی است، جشن گرفته می‌شود. مروارید می‌تواند از متولد ماه خرداد در برابر افکار منفی، اضطراب و همچنین کنترل احساسات و خشم، محافظت کند. همچنین درمان درد کلیه از تاثیرات این سنگ است.
از خواص سنگ‌های ماه تولد، مروارید نماد خلوص است و از آنجایی که ظریف است به راحتی خرد می‌شود، بنابراین نیاز به مراقبت و رسیدگی خاصی دارد.

 

تیر ماه با سنگ یاقوت سرخ

 

سنگ تیرماه-لعل سبز رضوان

سنگ تولد تیرماه

 

هندوهای باستان سنگ یاقوت را به عنوان پادشاه جواهرات می‌دانستند. آنها معتقد بودند کسی که این سنگ قیمتی را استفاده می‌کند، از شیطان محافظت می‌شود. یاقوت سرخ سنگ متولدین تیر ماه، نماد قدرت و شجاعت است و در عین حال از سلامت عاطفی کسی که آن را استفاده می‌کند، حمایت و انرژی‌های منفی را از او دور می‌کند. این سنگ برای درمان بیماری قلبی، طاعون، درمان تب، برطرف کردن بی حالی و تقویت بینایی موثر است.
تمام یاقوت‌های طبیعی دارای عیوبب هستند، از جمله ناخالصی‌های رنگی. از آنجایی که یاقوت سرخ یکی از سخت‌ترین سنگ‌های قیمتی است، تمیز کردن آن باید به درستی انجام شود.

 

مرداد ماه با سنگ پریدوت

 

سنگ مرداد ماه-لعل سبز رضوان

سنگ زبرجد تولد مردادماه

 

از سنگ‌های ماه تولد، پریدوت سنگ تولد ماه مرداد است. این سنگ نماد قدرت است و از لحاظ تاریخی، پریدوت‌ها از شجاعت، ثروت و پاکی کسی که این سنگ را استفاده کند، حمایت می‌کنند. گفته می‌شود که این سنگ سبز روشن استرس را از بین می‌برد و وقتی به سمت طلایی می‌رود، از استفاده کننده سنگ در برابر کابوس محافظت می‌کند. افزایش تمرکز، درمان بی‌خوابی، درمان سرماخوردگی و بهبود عملکرد قلب از آثار این سنگ هستند.
سنگ پریدوت در برابر ضربات سخت و خراش بیش از حد آسیب پذیر است. با این حال می‌توان آن را هر روز استفاده کرد، اما با کمی دقت بیشتر.

 

شهریور ماه با سنگ یاقوت کبود

 

سنگ شهریورماه-لعل سبز رضوان

سنگ تولد شهریور ماه

 

تصور می‌شود سنگ ماه تولد برای شهریور، یاقوت کبود، از کسی که این سنگ قیمتی را استفاده می‌کند در برابر مسمومیت، محافظت می‌کند. یاقوت کبود به کاهش درد و ارائه خلوص شهرت دارد و برای همه کسانی که آن را استفاده می‌کنند، موفقیت به ارمغان می‌آورد. همچنین برای درمان اختلالات خونی و خونریزی بیش از حد شناخته شده است. جلوگیری از ریزش مو، درمان بیماری‌های روماتیسم و بهبود عملکرد سیستم عصبی بخشی از تاثیرات این سنگ هستند.
برای حفظ زیبایی یاقوت کبود نیازی به مراقبت خاصی نیست چرا که آنها کاملا بادوام هستند.

 

مهر ماه با سنگ‌های عقیق و تورمالین

 

سنگ مهرماه-لعل سبز رضوان

سنگ های تولد مهرماه

 

بر اساس افسانه‌های باستانی، سنگ عقیق غم و اندوه و حسادت را برای استفاده کننده، تسکین می‌دهد. عقیق نماد وفاداری و اعتماد به نفس است، باعث تقویت حافظه و افزایش اراده می‌شود. متولدین مهر با سنگ عقیق از نگرانی و اضطراب دور می شوند. همراه داشتن این سنگ برای بیماری‌های معده و طحال پیشنهاد می‌شود.
عقیق باید با احتیاط استفاده شود و هرگز در معرض گرما یا اسید قرار نگیرد. جواهرات عقیق را می‌توان در کنار سایر جواهرات با بالشتک نگهداری کرد تا از ضربه یا خراش محافظت شوند.
تورمالین سنگ دیگر متولدین مهر، در برابر شکستگی و خراش بسیار مقاوم است و به کاهش استرس کمک می‌کند و هوشیاری ذهنی را افزایش می‌دهد.
تورمالین در میان طراحان جواهرات و کلکسیونرهای جواهرات در سراسر جهان طرفدار بسیاری دارد. این سنگ در رنگ‌های بسیار متنوعی موجود و تقریباً با سلیقه همه سازگار است. این سنگ استحکام متوسطی دارد و می‌توان آن را با مراقبت‌های معمول برای جواهرات استفاده کرد.

 

آبان ماه با سنگ توپاز

سنگ نوامبر-لعل سبز رضوان

سنگ های تولد آبان ماه

 

از سنگ‌های ماه تولد، سنگ توپاز ماه آبان، نمادی از محبت و عشق است. اعتقاد بر این است که به استفاده کننده آن قدرت بیشتر و هوش را افزایش می‌دهد. برای کاهش نگرانی، افزایش متابولیسم و بهبود دیابت این سنگ شناخته شده است. سنگ توپاز را در انواع رنگ‌های غنی مانند آبی، صورتی و زرد می‎توانید انتخاب کنید.

 

آذر ماه با سنگ فیروزه

سنگ آذرماه-لعل سبز رضوان

سنگ های تولد آذرماه

 

فیروزه سنگ متولدین آذر ماه نمادی از زیبایی و سلامت است. متولدین این ماه می‌توانند برای افزایش اعتماد به نفس و دور کردن اضطراب و البته درمان برخی از بیماری‌ها از جمله کبد این سنگ را همراه خود داشته باشند. از خواص سنگ‌های ماه تولد، سنگ فیروزه با قیمتی گرانبها در سایه‌های مختلف آبی درخشان می‌درخشد.

 

دی ماه با سنگ گارنت

 

سنگ دی ماه-لعل سبز رضوان

سنگ تولد دی ماه

 

گفته می‌شود که سنگ قیمتی گارنت متولدین دی ماه، از کابوس‌های شبانه جلوگیری می‌کند. رنگ قرمز تیره این گوهر نماد ایمان، شجاعت و عشق است. قدرت گارنت به بزرگسالان محدود نمی‌شود، حتی می‌تواند از کودکان در برابر کابوس‌ها نیز محافظت کند. افسانه‌ها می‌گویند این جواهر منحصر به فرد می‌تواند از قلب و ریه‌های کسی که این سنگ را به همرا دارد، محافظت و سطح انرژی او را افزایش دهد. اغلب، گارنت به عنوان گوهر ایمان، ثبات و حقیقت شناخته می‌شود، بنابراین یک گوهر عالی برای بزرگداشت دوستی است. افزایش توان جسمی، تقویت قلب و عروق، درمان کم خونی و بهبود دردهای کلیه از دیگر خواص این سنگ است.
گارنت بسیار بادوام است و نیازی به مراقبت غیر معمول یا تمیز کردن ندارد. تطبیق پذیری و استحکام آن، باعث شده است تا آن را برای ساخت انواع حلقه‌ها و جواهرات مردانه انتخاب کنند.

 

بهمن ماه با سنگ آمیتیست

سنگ بهمن ماه-لعل سبز رضوان

سنگ تولد بهمن ماه

 

آمتیست‌ها عضوی از خانواده جواهرات کوارتز هستند و به دلیل رنگ بنفش و ساختار کریستالی، بسیار ارزشمند هستند. گفته می‌شود سنگ ماه تولد بهمن، آمیتیست، روابط را تقویت می‌کند و به صاحب خود شجاعت می‌دهد. این سنگ قیمتی به دلیل اهمیت زیاد، در یک دوره از تاریخ، فقط توسط افراد سلطنتی استفاده می‌شد. درمان بی‌خوابی، کاهش ترس و درمان بینایی بخشی از تاثیرات این سنگ هستند.
بسیاری از آمتیست‌های امروزی به طور ماهرانه‌‌ای تحت تابش یا عملیات حرارتی قرار می‌گیرند تا عمیق‌ترین رنگ بنفش را نشان دهند. از خواص سنگ‌های ماه تولد، آمتیست‌ها بادوام هستند، بنابراین مراقبت خاصی در تمیز کردن آنها لازم نیست.

 

اسفند ماه با سنگ آکوامارین

 

سنگ اسفند ماه-لعل سبز رضوان

سنگ تولد اسفندماه

 

در دوران باستان، دریانوردان بر این باور بودند که این گوهر از آنها در برابر خطرات اقیانوس محافظت می‌کند. امروزه گفته می‌شود که این سنگ قیمتی عشق را تقویت و باعث شادی می‌شود. علاوه بر این، این سنگ برای رفع تنگی نفس، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان مشکلات ریوی و رفع آلرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آکوامارین‌ها بسیار کمیاب و در نتیجه گران هستند. بیشتر جواهراتی که امروزه استخراج می‌شوند رنگ کم رنگ‌تری دارند. بسیاری از آنها به دقت تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند تا رنگ‌های آبی را نمایان کنند. آکوامارین‌ها بادوام هستند و نیازی به مراقبت خاصی در تمیز کردن آنها نیست.

 

سخن پایانی

سنگ‌های ماه تولد هر کدام ظاهر، ارزش و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. استفاده از سنگ‌های تولد به دوران باستان برمی گردد که اعتقاد بر این بود سنگ‌های قیمتی دارای قدرت‌های شگفت انگیز کیهانی هستند و شانس و سلامتی را به ارمغان می‌آورند. امروزه هدایایی که دارای سنگ‌های تولد هستند، معنی و ارزش قابل توجهی دارند. جواهرات با سنگ ماه تولد، به معنای شخصی سازی جواهرات است. برای خرید و فروش سنگ های قیمتی ماه تولد خود یا عزیزانتان می توانید با مشاوره رایگان کارشناسان گالری لعل سبز رضوان در ارتباط باشید .داشتن این جواهرات منحصر بفرد علاوه بر زیبایی و خواص درمانی فواید کیهانی را نیز برا صاحب خود به ارمغان می آورد.