,

معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی در کدام کشور‌ها هستند؟

معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی

در کره زمین شگفتی‌ها و زیبایی‌های بسیاری وجود دارد که بخشی از این شگفتی‌ها در درون زمین وجود دارند و بخشی دیگر را می توان روی کره زمین مشاهده کرد. یکی از زیبایی‌هایی که بر روی کره زمین وجود دارد سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی است.

اما این سنگ‌ها در کدام کشورها یافت می‌شوند؟ ما قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد این سنگ‌ها در اختیارتان قرار دهیم. شما نیز می‌توانید برای خرید و فروش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان سایت لعل سبز رضوان تماس بگیرید. سایت لعل سبز رضوان تلاش کرده‌ است تا اطلاعات کاملی در مورد معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی کشورها ارائه دهد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 سنگ قیمتی افغانستان 

زمرد افغانستان -لعل سبز رضوان

 

زمرد سبز یکی از معروف‌ترین سنگ‌های افغانستان است. معدن سنگ زمرد سبز در دل کوهستان هندوکش قرار دارد، این معدن در ارتفاع ۴ هزار متری زمین واقع شده است که  فقط با پای پیاده می‌توان به این معادن رفت. دره پنجشیر دارای ۱۷۲ معدن سنگ زمرد سبز بوده و جالب است بدانید که زمرد سبز دومین سنگ قیمتی بعد از الماس شناخته شده است. در سال ۱۹۷۰ برای اولین بار این سنگ قیمتی توسط یک فرد روسی یافت شد. زمرد کشور افغانستان یکی از معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی جهان است که از درخشش بالایی برخوردار است که همین ویژگی این سنگ را بسیار خاص و منحصر بفرد می کند.

بیشتر زمرد‌های موجود در بازار ترک‌‌های خاصی دارند؛ اما زمرد پنجشیر افغانستان تمیز و در عین حال درخشش منحصربفردی دارد. بسیاری از مردم کشور افغانستان را کشوری فقیر می‌دانند؛ اما باید گفت که این کشور سرشار از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی است. حال سوال این است که چگونه زمرد اصل را از نمونه تقلبی آن تشخیص دهیم؟ برای تشخیص این سنگ بهترست بدانید که هر چقدر سنگ مورد نظر پر رنگ‌تر باشد و شفافیت بیشتری داشته باشد، دارای ارزش بالاتری نیز خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای تشخیص زمرد اصل حتما با کارشناسان سایت لعل سبز رضوان تماس بگیرید، تا جایی برای نگرانی نباشد.

زمرد‌های اصلی تمیز و پاک نیستند؛ اما زمرد‌های تقلبی همانند شیشه بدون ناخالصی هستند. برای تشخیص زمرد پنجشیر افغانستان توجه داشته باشید که این سنگ دارای رنگ سبز روشن بوده و این نوع سنگ‌ها عموما ۱۵ میلی متر هستند که نوع بزرگتر آن بسیار کمیاب است. پس اگر با سنگ‌های ۵ سانتی متری مواجه شدید؛ حتما به اصالت آن شک کنید.

یکی دیگر از نشانه‌های اصل بودن سنگ زمرد سبز ترک‌های درونی آن است که سنگ‌های تقلبی این ترک‌ها را ندارند. امروزه سنگ زمرد سبز پنجشیر در بازار کشور پاکستان و کشور‌های دیگر معامله می‌شود. البته باید گفت که به دلیل دشمنی و نزاع با افغانستان جابه‌جایی این سنگ کمی دشوار است. اما شما می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت لعل سبز برای خرید و فروش سنگ زمرد سبز اصلی اقدام کنید.

 

سنگ قیمتی کلمبیا و روسیه 

 

معدن‌های کلمبیا در دنیای زمرد، حکم پادشاه را دارد؛ چرا که هیچ منطقه‌ای در جهان سنگ‌های قیمتی، با این کیفیت و کمیت تولید نکرده است. البته ناگفته نماند که کشور‌هایی مانند پاکستان، افغانستان، زامبیا، روسیه و همینطور زیمباوه زمرد‌های خوبی را تولید کرده‌اند. در فهرست کشور‌هایی که این سنگ قیمتی زیبا را تولید می‌کنند؛ روسیه یکی از کشور‌های مرموز برای تجارت این سنگ قیمتی محسوب می‌شود.

این زمرد‌ها در کشور روسیه در کوه‌های اورال یافت شده‌اند. زمرد روسی از معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی بسیار با کیفیت است و به آسانی تراش می‌خورد.

متاسفانه امروزه در بازار زمرد‌های تقلبی بسیاری عرضه می‌شود، بهتر است زمرد اصل را از سایت‌های معتبر خریداری کنید. لعل سبز رضوان می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

سنگ‌های قیمتی آفریقا 

سنگ های قیمتی افریقا -لعل سبز رضوان

 

کشور آفریقا، یکی از کشور‌های تولیدکننده الماس است. آفریقا علاوه بر الماس، سنگ‌های قیمتی دیگری هم تولید می‌کند. در موزامبیک، ماداگاسکار و تانزانیا سنگ‌های قیمتی همچون یاقوت سرخ، پارایبا تورمالین، آپاتیت، یولیت، سیترین، توپاز، گارنت و کیانت تولید می‌شود. کشور‌های آفریقای غربی مانند کنگو، لیبریا، سیرالیون جزو کشور‌هایی هستند که همواره درگیر آشوب‌های سیاسی و نظامی هستند. این کشور‌ها سنگ‌ قیمتی الماس را با سلاح تعویض می‌کنند. 

حدود ۴ درصد الماس‌هایی که در کشور آفریقا تولید می‌شوند، قاچاق خواهند شد. تانزانیت یکی از سنگ‌هایی است که حتی از الماس هم کمیاب‌تر است. این سنگ در قسمت شمال تانزانیا وجود دارد. تانزانیا تنها کشور آفریقایی است که این سنگ قیمتی و کمیاب را در خود جای داده است.

 

سنگ قیمتی میانمار

 

یاقوت سرخ، چندین و چند سال است که میان مردم، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اما یاقوت برمه، از بین تمامی یاقوت‌های دیگر بهتر و گران‌بهاتر است. این سنگ‌های قیمتی در ناحیه میانمار یافت می‌شود. یاقوت برمه، یکی از معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی  که رنگ بسیار چشمگیر و زیبایی دارد. ارزیابی سنگ‌های یاقوت با توجه به یاقوت برمه انجام می‌شود. امروزه به دلیل نوسانات بازار، قیمت این سنگ‌ها بسیار بالا رفته و خرید یاقوت برمه کمی دشوار است. شما می‌توانید یاقوت برمه اصل را از سایت لعل سبز رضوان خریداری کنید.

مجموعه ما  با ارائه سنگ‌های قیمتی با کیفیت و اصل توانسته رضایت افراد بسیار زیادی را جذب کند.

میانمار در جنوب شرقی آسیا واقع شده است که در گذشته میانمار برمه نام داشت. کارخانه‌ها و صنعت به همین علت اسم این یاقوت را برمه نامیدند. یاقوت برمه بیشتر در مناطق شمالی برمه یا میانمار یافت می‌شود. یاقوت‌هایی که در میانمار استخراج می‌شوند به یاقوت خون کبوتر نیز شهرت دارند. درخشندگی، شفافیت زیاد، شدت رنگ از ویژگی‌های یاقوت برمه است. یاقوت‌هایی که در منطقه‌های دیگر استخراج و تولید می‌شوند قابل قیاس با این یاقوت‌های برمه نیستند.

این سنگ متقاضیان زیادی را امروزه به خود جذب نموده و یکی از عواملی که این یاقوت را بسیار با ارزش کرده، رنگ جذاب آن است. رنگ یاقوت برمه بسیار درخشان و خیره کننده می‌باشد و در واقع رنگ این سنگ از شفافیت ساختار این یاقوت ارزشمند‌تر است. تفاوت‌های بسیار کوچک و جزئی در رنگ یاقوت برمه می‌تواند تفاوت‌های بسیار زیادی در ارزش و قیمت سنگ یاقوت داشته باشد.

 

عوامل تاثیرگذار بر رنگ یاقوت برمه 

رنگ یاقوت برمه با توجه به تاثیری که از عوامل مختلف می‌گیرد جذاب‌تر و گیراتر می‌شود. یکی از این عوامل رنگ و بدنه این سنگ بوده که دارای فلورسانس است. رنگ این یاقوت از قرمز تیره تا قرمز روشن متغیر خواهد بود. به عنوان نکته می‌توان گفت که یاقوت برمه‌ای که خیلی روشن یا خیلی تیره باشد، معمولا قیمت ارزان‌تری دارد. به طور کلی میانمار یکی از کشور‌های دارای سنگ‌های قیمتی چون یاقوت است.

بیشتر سنگ‌های یاقوت برمه رنگ خون کبوتری دارند و این موضوع جذابیت آن‌ها را دو چندان کرده است. هنگامی که این سنگ با فلورسانس قرمز طبیعی در تماس قرار بگیرد، رنگ درونی بسیار غنی به خود می‌گیرد. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی رنگ سنگ یاقوت برمه تأثیرگذار باشد، اجزای ریز این سنگ است که سبب می‌شود پخش نور بیشتر شود و سنگ برمه حالتی ابریشمی به خود بگیرد.

 

سنگ قیمتی ایران

 

سنگ فیروزه دارای رنگی بین سبز کمرنگ و آبی بوده که خاص بودن رنگ این نوع سنگ محبوبیت آن را دو چندان کرده است. اولین معدن‌های سنگ فیروزه در کشور ایران و مصر کشف شده است که البته امروزه این سنگ در نقاط مختلف جهان هم تولید می‌شود. همانطور که می‌دانید بهترین سنگ فیروزه را می‌توان در نیشابور یافت نمود؛ چرا که سنگ فیروزه نیشابور طبع رنگی بسیار زیبا و جذابی دارد. البته فیروزه انواع مختلفی دارد که نوع بدون رگه و صاف آن، از گران‌ترین سنگ‌های قیمتی بازار است.

فیروزه برای تقویت نور چشم موثر است و در روایت‌ها آمده که این سنگ افزایش رزق و روزی را به همراه دارد. فیروزه را به ابعاد بزرگ تراش نمی‌دهند؛ چرا که قیمت آن بسیار افزایش خواهد یافت و از طرفی این موضوع زیبایی این سنگ را نیز کم خواهد کرد. به طور کلی سنگ فیروزه، سنگی ریز نقش محسوب می‌شود. یکی از معروف ترین سنگ های قیمتی معدنی فیروزه ایران است.

برای خرید سنگ فیروزه اصل از طریق شماره‌های درج شده ثبت سفارش کنید.

 

سنگ قیمتی برزیل

شکل‌‌گیری  سنگ الکس اندریت با توجه به ترکیبات منطقه متفاوت است. مبدا این سنگ برزیل بوده که نسبت به سنگ‌های قیمتی دیگر موجود در بازار جوان‌تر می‌باشد. نام این سنگ از نام اولین فردی که آن را کشف کرده بر‌گرفته شده است. رنگ این سنگ معمولا آبی کبود و بنفش است که گاهی اوقات هر دو رنگ را در خود جای می‌دهد.

این سنگ در جهان، طرفداران بسیار زیادی را مجذوب خود کرده است که بیشتر از آن در جواهرات طلا به کار برده می‌شود؛ به همین دلیل است که الکس اندریت جزو سنگ‌های قیمتی شناخته می‌شود. البته این نوع سنگ‌ها  به صورت صنعتی نیز تولید می‌شوند. بهتر است بدانید که قیمت طبیعی این سنگ بسیار گران بوده و به طور کلی الکس اندریت بسیار کمیاب است.

 

سخن آخر 

در واقع سنگ‌ها، کانی‌هایی هستند که در زمین قرار دارند. آفریدگار سنگ‌ها را برای استفاده انسان خلق کرده است تا انسان‌ها از فواید آن‌ها بهرمند شوند. آفریقا؛ افغانستان، برمه، روسیه، پاکستان جز کشور‌های دارای سنگ‌های قیمتی محسوب می‌شوند. خرید و فروش سنگ‌های قیمتی امروزه در بسیاری از کشورها انجام می‌شود؛ چرا که این سنگ‌ها از زیبایی فوق‌العاده‌ای برخوردارند و افراد زیادی تمایل به خرید آن‌ها را دارند.

اگر شما قصد خرید و فروش سنگ‌های قیمتی در ایران را دارید، بهتر است از طریق سایت‌های معتبر اقدام به خرید کنید. چرا که امروزه تولید‌کنندگان بسیاری سنگ‌های تقلبی را به بازار عرضه کرده‌اند و شاید شناسایی سنگ اصل و تقلبی برایتان امری دشوار باشد. بنابراین  با مشاوران لعل سبز رضوان در ارتباط باشید.