سنگ های نیمه قیمتی جهان را بشناسید

لعل سبز رضوان-سنگ های نیمه قیمتی

ابتدا باید مشخص کنیم که سنگ های نیمه قیمتی جهان به چه سنگ‌هایی اطلاق می‌شود. این نوع سنگ‌ها به جواهرات اضافه می‌شوند و با رنگ‌های جذاب و خیره کننده‌شان زیبایی جواهرات را دو چندان می‌کنند. در بعضی از موارد به دلیل جذابیت خیره کننده‌ آن‌ها، به جای سنگ‌های قیمتی استفاده می‌شوند.

لعل سبز رضوان با تخصصی که در این زمینه دارد به خوبی می‌تواند راهنمای شما در این امر باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد سنگ های نیمه قیمتی جهان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

تفاوت سنگ‌های نیمه قیمتی با سنگ‌های قیمتی در چیست؟

تاریخچه‌ تقسیم بندی سنگ‌ها به نیمه قیمتی و قیمتی به قرن ۱۹ برمی‌گردد. هدف از این تقسیم بندی این بوده است که می‌توان سنگ‌های نایاب را به راحتی شناسایی کرد. اگر سنگی نایاب بود و نقش و نگار معمار گونه‌ای داشت، جزو دسته‌ سنگ‌های قیمتی طبقه بندی می‌شد.

امروزه ۴ سنگ اعم از الماس، یاقوت کبود، لعل و زمرد سبز در دسته سنگ‌های قیمتی قرار می گیرند. معمولا سنگ‌های قیمتی شفاف هستند و سطوح این سنگ‌ها صاف و صیقلی است. در بعضی از دسته بندی‌ها مروارید، عین الشمس و … هم جزو سنگ‌های قیمتی به حساب آورده شده است اما این نوع دسته بندی، جامع نیست.

جدا کردن سنگ‌ها به قیمتی و نیمه قیمتی باعث می‌شود خیلی از افراد این تفکر را داشته باشند که سنگ‌های قیمتی با ارزش‌تر و با اهمیت‌تر از سنگ‌های نیمه قیمتی است. شاید این برداشت به خاطر این باشد که عیار سنگ‌های قیمتی بیشتر از سنگ‌های نیمه قیمتی است.

سنگ های نیمه قیمتی جهان هم با ارزش هستند و در بعضی از موارد از سنگ‌های قیمتی هم گران بهاتر به حساب می‌آیند چون جنبه‌ تجاری آن‌ها اهمیت دارد. همچنین این سنگ‌ها کیفیت خیلی بالایی دارند. پس هر نوع سنگ تزئینی می‌تواند در این دسته بندی قرار گیرد.

 

انواع سنگ‌های نیمه قیمتی

سنگ های نیمه قیمتی جهان خیلی زیبا هستند و ممکن است بسیاری از آن‌ها هنوز هم به طور ناشناخته باقی مانده باشند. سایت لعل سبز رضوان برای خرید و فروش سنگ‌های قیمتی و همچنین نیمه قیمتی بسیار مناسب است و شما می‌توانید انواع سنگ‌های قیمتی را در این سایت مشاهده و از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

عقیق سبز برجسته

عقیق سبز- لعل سبز رضوان
این سنگ اغلب با زمرد سبز که سنگ قیمتی است، به اشتباه گرفته می‌شود. این سنگ در هند و جنوب آمریکا یافت شده است. سبزی این سنگ به شدت خیره کننده است.

سیانیت

سنگ سیانیت-لعل سبز رضوان
سیانیت که از سیلیکات آلومینیوم تشکیل شده است، رنگ آبی خاصی را به نمایش می‌گذارد. همچنین می‌توان در آن رگه‌هایی از رنگ سفید را دید و طیف رنگی آن بین آبی کم رنگ تا آبی پر رنگ است. این سنگ کاملا منحصر به فرد است و زیبایی بی نظیری را به ارمغان می‌آورد.

 

عین الشمس شیری رنگ

عین الشمس شیری- لعل سبز رضوان
این سنگ با سایه‌ صورتی مات طرفداران بسیار زیادی را مجذوب خود کرده است. این رنگ شیری پیام آور آرامش و صلح است که دوستی را خلق می‌کند.

 

سنگ آمازون

لعل سبز رضوان-سنگ امازونیت
علت نام گذاری این سنگ این است که اولین بار در نزدیکی رود آمازون یافت شد. طیف رنگ‌های سبز آبی در این سنگ بسیار چشم نواز است. رنگ هر سنگ کاملا منحصر به فرد است به گونه‌ای که طیف رنگ سبز آبی به کار برده در آن کاملا متغیر است. طیف رنگ‌ها کاملا الهام بخش بوده است و ایجاد آرامش می‌کند.

 

یاقوت ارغوانی

yaghot arghavani www.rezvandemantoid.com
یاقوت بنفش یک نوع کوارتز می‌باشد و از محبوبیت زیادی برخوردار است. ابتدا به عنوان سنگ های نیمه قیمتی جهان شناخته شده بود تا این‌ که اکتشافی در برزیل این دسته بندی را به هم زد. طیف رنگ بنفش خیره کننده تا رنگ نیلی آن مورد توجه افراد است. بر اساس افسانه‌ها این سنگ، نماد عشق است.

 

بلور کوهی

لعل سبز رضوان-در کوهی
این سنگ همان سنگ کوارتز است که رنگ صورتی زیبایی را به هم آمیخته است. در مناسبت‌های مختلف، می‌توان به عنوان یک هدیه‌ دوست داشتنی از آن استفاده نمود‌.

سنگ ماه

لعل سبز رضوان-سنگ ماه
این سنگ پیام آور آرامش و دوستی است. رنگ‌های متنوع و الهام بخش این سنگ الهام بخش زندگی است.

 

مروارید

لعل سبز رضوان-مروارید

مروارید می‌تواند به طور تزئینی در جواهرات اضافه شود و یا در مرکز جواهر به عنوان سنگ اصلی مورد استفاده قرار گیرد، این دلیلی است که مروارید را در بیشتر جواهرات مشاهده می‌کنیم.

 

فیروزه

لعل سبز رضوان-سنگ فیروزه نیشابور
پیدا کردن فیروزه در کل جهان کار سختی است و فقط در نقاط خاصی می‌توان به آن دست پیدا کرد. از جمله کشور ایران عزیزمان که در معادن نیشابور به وفور سنگ نیشابور یافت می‌شود. شاید سنگ فیروزه درخشندگی یک سنگ قیمتی را نداشته باشد اما به جای آن، آبی فیروزه‌ای آن پیام آور معنای زندگی است.

 

 آکوامارین

لعل سبز رضوان-سنگ اکوامارین

رنگ آبی این سنگ تجلی رنگ دریا است. بر اساس نوری که به سنگ برخورد می کند می‌تواند رنگ‌های آبی کم رنگ تا سبز را از خود بازتاب کند. در جواهرات طلا و نقره از آن می‌توان استفاده نمود.

 

سخن پایانی

در بعضی از موارد، سنگ های نیمه قیمتی جهان نایاب‌تر، زیباتر و با ارزش‌تر می‌باشند. برای بهره‌مند شدن بیشتر از خدمات و مشاوره رایگان به سایت لعل سبز رضوان مراجعه کنید و از طریق شماره های تماس با ما در ارتباط باشید. تجربه کاری تیم ما در کنار انتخاب شما بهترین اتفاق را رغم می‌زند.